Witamy w naszym serwisie

Zmiany na al. Korfantego

Kolejny etap przebudowy strefy Rondo – Rynek

więcej
Zmiany na al. Korfantego

Przebudowa torowiska na ul. Gliwickiej

Zmiany w organizacji komunikacji od 5 kwietnia – dotyczy linii tramwajowych 7, 13 i 40 oraz autobusowych nr: 7, 7N, 51, ...

więcej
Przebudowa torowiska na ul. Gliwickiej

Zmiany od 1 kwietnia

Nowa linia na Nikiszowiec oraz nowe rozkłady jazdy dla innych linii

więcej
Zmiany od 1 kwietnia

Z autobusu na plakaty!

Pokaż się w kampanii reklamowej KZK GOP!

więcej
Z autobusu na plakaty!

Zmiany w komunikacji tramwajowej od 15 marca

dotyczą linii nr: 0, 7, 9, 11, 13, 16, 17, 20, 40 i 47

więcej
Zmiany w komunikacji tramwajowej od 15 marca

Aktualności

Najnowsze komunikaty

więcej

Informacje Biura Prasowego

więcej
 • Konsultacje społeczne - sprawozdanie

  Sprawozdanie z konsultacji społecznych projektu strategii rozwoju subregionu centralnego województwa śląskiego na lata 2014-2020 z perspektywą do 2030 r., ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień rozwoju transportu miejskiego, wraz ze strategią dla zintegrowanych inwestycji terytorialnych (zit)

  Wprowadzenie nowej taryfy przesunięte

  Zarząd KZK GOP 14 stycznia br. podjął decyzję o niewprowadzeniu z dniem 1 kwietnia 2014 roku planowanej zmiany taryfy. Na decyzję tę wpłynęło przesunięcie w czasie terminu wprowadzenia do sprzedaży biletów elektronicznych.

  Dwa tysiące złotych za awanturę w autobusie

  Prawie dwa tysiące złotych oraz cztery miesiące ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych – tyle w sumie kosztować będzie krewkiego pasażera jazda bez biletu. Do zdarzenia doszło w połowie stycznia 2013 roku. Co ważne sąd w swoim wyroku podkreślił, że kontrolerzy w czasie pracy traktowani są na równi z funkcjonariuszami publicznymi.

 • Zamknięcie ul. Matejki w Katowicach

  Z powodu wyburzania kamienicy linie autobusowe nr: 0, 11, 50, 110, 133, 170, 177, 193, 296, 600, 657, 674, 130N, 297N, 657N i 905N są skierowane na trasy objazdowe.

  Czyste powietrze – teraz Twój ruch!

  Każdego dnia napełniamy nasze płuca miejskim powietrzem – ale tak naprawdę czym oddychamy? Tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu ma na celu oczyścić nasze powietrze, a przez to stworzyć zdrowszą, szczęśliwszą Europę. Stąd też hasło całego Tygodnia: „Czyste powietrze – teraz Twój ruch”.

  Dzień Otwarty Zajezdni w Bytomiu

  Nie tylko miłośników transportu szynowego Tramwaje Śląskie zapraszają na dzień otwarty zajezdni w Bytomiu. Organizacja Dnia Otwartego Zajezdni to już tradycja.

 • Zakończenie przebudowy ulicy 3 Maja w Katowicach

  Od 16 września wracają tramwaje na ulicę 3 Maja. Zakończył się właśnie remont jednej z głównych ulic w ścisłym centrum Katowic. Będą tamtędy kursowały linie tramwajowe nr 7, 20 i 40, zapewniając częstotliwość kursowania 7,5 minuty w dni robocze oraz 10 minut w dni wolne.

  REMONTOWY UKŁAD LINII TRAMWAJOWYCH KZK GOP

  Trasy wszystkich linii tramwajowych KZK GOP z wyszczególnieniem przystanków węzłowych. Obowiązują od 16 września 2013 roku.

Nasze publikacje

 • „Komunikacja Publiczna” jest kwartalnikiem o zasięgu ogólnopolskim, obecnym na rynku wydawniczym od 2004 roku.

 • „Szlaki KZK GOP” - to dynamiczna, nowoczesna, bezpłatna gazeta Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP, ukazująca się raz w miesiącu na terenie aglomeracji śląskiej.