WAP KZK GOP

  • Dostępne wersje językowe:
  • Polski
  • Deutsch
  • English
  • Pусский

2011-03-01 09:44:27 Drukuj
Informacja o rozkładach jazdy na telefonach komórkowych. Usługę uruchomiono 24 czerwca 2004 roku

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów opracowano serwis WAP udostępniający informacje o rozkładach jazdy osobom posiadającym telefony komórkowe z wbudowaną przeglądarką WAP. Co istotne w pracach tych uczestniczyli wyłącznie pracownicy Związku.

Dostęp do rozkładów jazdy jest możliwy przy wykorzystaniu telefonu komórkowego posiadającego przeglądarkę WAP i uruchomioną usługę transmisji danych.

W celu uzyskania dostępu do serwisu wystarczy wpisać w przeglądarce WAP adres "wap.kzkgop.pl". Serwis umożliwia dostęp do rozkładu danej linii poprzez wpisanie jej numeru, bądź przez wskazanie konkretnego przystanku i wybranie numeru linii spośród numerów linii zatrzymujących się w tym miejscu.

W oparciu o obowiązujące obecnie ceny dostępu do serwisów WAP operatorów krajowych oszacowano, że koszt sprawdzenia jednego rozkładu jazdy wynosi między 11 a 35 groszy. Jest to zależne od wybranego przez pasażera sposobu dostępu do rozkładu i numeru wyświetlanej linii autobusowej lub tramwajowej oraz od ceny korzystania z WAP ustalonej przez operatora sieci komórkowej. Możliwe jest również wykupienie u operatora pakietu GPRS - wtedy koszt dostępu do jednego rozkładu jazdy może wynosić między 1 a 3 grosze.

Należy jednak zaznaczyć, że koszt dostępu do rozkładów jazdy, to opłata pobierana przez operatora za korzystanie z usług transmisji danych, natomiast KZK GOP udostępnia serwis całkowicie bezpłatnie.

Jeśli chcesz zobaczyć jak działa serwis WAP na telefonie komórkowym kliknij tutaj (Konieczne jest zainstalowanie oprogramowania java pobierz jave).