Przejdź do treści strony
Data obowiązywania od: 05.08.2018 r. do 05.08.2018 r.

Zmiany w komunikacji miejskiej podczas wyścigu kolarskiego Tour de Pologne: etap II


Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w Katowicach informuje, że w związku z  wyścigiem kolarskim 75. Tour de Pologne oraz wyścigiem Kinder+Sport Katowice 2018,

5 sierpnia (niedziela) nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Zmiany w Katowicach oraz na trasie przejazdowej w Tarnowskich Górach – Zbrosławicach – Nowym Chechle – Świerklańcu – Piekarach Śląskich – Dobieszowicach – Bobrownikach – Piekarach Śląskich – Wojkowicach – Bytomiu – Chorzowie – Siemianowicach Śląskich (5 sierpnia – niedziela)

Na terenie miasta Katowice odbędą się dwa wyścigi kolarskie, tj.:

 • Kinder+Sport Katowice 2018 (godzina 14:30 – 15:25)
 • 75. Tour de Pologne II Etap (godzina 17:32-19:10)

Komunikacja tramwajowa:

W godzinach od ok. 4:30 do ok. 23:00 – zostanie wstrzymane kursowanie linii tramwajowych w rejonie katowickiego Ronda im. Jerzego Ziętka (wszystkie relacje), co skutkować będzie koniecznością całkowitego wyłączenia funkcjonowania komunikacji tramwajowej na odcinkach:

 • od katowickiego Rynku przez Rondo im. Jerzego Ziętka do Stadionu Śląskiego,
 • od katowickiego Rynku przez Rondo im. Jerzego Ziętka do Pętli Słonecznej.

W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji przejazdów linii tramwajowych, tj.:

 • linia nr 6 będzie kursować w relacji: „Bytom Szkoła Medyczna” – „Chorzów Stadion Śląski”,
 • linia nr 11 będzie kursować w relacji: „Ruda Śląska Chebzie Pętla” – „Chorzów Stadion Śląski”,
 • linia nr 13 będzie kursować w relacji: „Siemianowice Śląskie Plac Skargi” – „Katowice Jesionowa” z obsługą wagonami dwukierunkowymi,
 • linia nr 16 rozpocznie kursowanie od ok. godziny 23:00, realizując przejazdy na wydłużonej trasie do Siemianowic Śląskich,
 • linia nr 19 będzie kursować w relacji: „Bytom Stroszek Zajezdnia” – „Chorzów Stadion Śląski”,
 • linie nr: 0, 23, 33 i 43 nie będą kursować w dniu 5 sierpnia (niedziela).
 • Linia nr 36 będzie funkcjonować w godzinach 04:00 – 23:30, kursując na trasie: „Zawodzie Zajezdnia” – „Brynów Pętla” natomiast w godzinach ok. 14:00 – 20:00 z kierunku Brynowa zostanie skrócona do Pl. Miarki . Linia na odcinku centrum Katowic – Brynów przejmie zadania linii tramwajowych nr: 6, 11, 14 i 16.

W godzinach od ok. 15:00 do ok. 20:30 zostanie wstrzymane kursowanie bezpośrednich linii tramwajowych na odcinku od Zawodzia, przez centrum Katowic, do Brynowa, kursujących przez Plac Wolności oraz w ciągu ul. Gliwickiej, aż do zajezdni tramwajowej w Chorzowie Batorym.

 • Linia nr 7 będzie kursować w relacji: „Bytom Plac Sikorskiego” – „Chorzów Batory Zajezdnia” z wyjątkiem godzin wjazdu wyścigu kolarskiego do Bytomia (całkowite wyłączenie ruchu pod wiaduktem PKP w ciągu ul. Zabrzańskiej, tj. w godzinach 14:30 – 18:00), w których linia zostanie skierowana od Łagiewnik do pętli tramwajowej w Rudzie Śląskiej Chebziu. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii.
 • Linia nr 14 będzie kursować w relacji: „Mysłowice Dworzec PKP” – „Katowice Zawodzie Zajezdnia”. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii.
 • Linia nr 15 będzie kursować w relacji: „Sosnowiec Zagórze Pętla” – „Katowice Zawodzie Zajezdnia”. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii.
 • Linia nr 20 będzie kursować w relacji:  „Katowice Szopienice Pętla” – „Katowice Zawodzie Zajezdnia”. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii.
 • Linia nr 40 będzie kursowała z zwiększoną częstotliwością.
 • Zostanie uruchomiona linia nr 41, która będzie kursować na odcinku „Katowice Plac Wolności” – „Katowice Damrota” z obsługą taborem dwukierunkowym

Ponadto w mieście Bytom, z uwagi na konieczność wyłączenia ruchu tramwajowego pod wiaduktem PKP w ciągu ul. Zabrzańskiej od ok. godziny 14:00 do ok. godziny 18:30, zostaną wprowadzone zmiany dla linii tramwajowych nr: 5, 7 i 9:

 • trasa przejazdu linia nr 5 od strony Zabrza zostanie skrócona do pętli tramwajowej w Zabrzu Biskupicach,
 • linia nr 7 od strony Świętochłowic zostanie skierowana do pętli tramwajowej w Rudzie Śląskiej Chebziu,
 • linia nr 9 będzie kursować w relacji: „Chorzów Rynek” – „Chebzie Pętla”.

Autobusowa komunikacja zastępcza za tramwaje:

Na odcinku: „Chorzów Rynek” (stanowisko nr 3) - „Chorzów Stadion Śląski” - „Katowice Mickiewicza” w godzinach 04:30 - 23:00 będzie funkcjonować autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona numerem T-19. W trakcie trwania wyścigu Kinder+Sport Katowice 2018 oraz wyścigu kolarskiego, tj. w godzinach 12:00 - 21:00 autobusy tej linii od strony Stadionu Śląskiego dojeżdżać będą do przystanku „Katowice Grundmanna”.

Na odcinku „Chorzów Batory Piekarska” – „Katowice Grundmanna” w godzinach ok. 14:30 - 20:30 będzie funkcjonować autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona numerem T-20.

Przez cały dzień na liniach autobusowych nr: 6, 820, 840 zostanie wprowadzona obsługa przystanków:  „Chorzów AKS” (oba kierunki), „Park Śląski Wejście Główne” (oba kierunki), „Park Śląski Ogród Zoologiczny”, „Dąb Huta Baildon” (kierunek do Chorzowa).

Komunikacja autobusowa:

Linie autobusowe nr: 5, 27 i 43

 • od ok. godziny 4:30 do ok. godziny 22:30 nie będą kursować al. Korfantego na odcinku od Pętli Słonecznej do ul. Sokolskiej. Autobusy tych linii w kierunku centrum Katowic zostaną skierowane ulicami: Słoneczną, Iłłakowiczówny, Misjonarzy Oblatów, Grażyńskiego, Morcinka i Sokolską. W kierunku do Siemianowic Śląskich: Sokolską, Morcinka, Grażyńskiego, Misjonarzy Oblatów, Iłłakowiczówny, Słoneczną, Al. Korfantego. Linie nie będą obsługiwać przystanków: „Koszutka Słoneczna” i „Koszutka GIG”. W zamian będą obsługiwać wszystkie przystanki na trasie objazdu. W trakcie wyłączenia z ruchu ulic na czas wyścigu kolarskiego w  godzinach 15:00 – 22:30 linie te zakończą relację na przystanku „Katowice Chorzowska” (stanowisko w kier. Placu Wolności). Odjazdy w kierunku Siemianowic Śląskich będą realizowane ze stanowiska tego przystanku po przeciwnej stronie ul. Sokolskiej (nowouruchomione stanowisko). W godzinach wjazdu peletonu nastąpią zawieszenia poszczególnych kursów tych linii.

Linie autobusowe nr: 11, 61, 70, 109, 177, 600 i 657

 • od godziny 4:30 do godziny 22:30 ze względu na zamknięcie skrzyżowania ulic: al. Korfantego, Katowicka, Misjonarzy Oblatów w kierunku centrum Katowic zostanie wprowadzony objazd od ul. Katowickiej ulicami: Markiefki, Roździeńskiego, przejazd przez rondo do włączenia się na swoje rozkładowe trasy, tj. linie nr: 11, 61, 70, 177, 600, 657 na przystanku „Katowice Sokolska”, a linia nr 109 na przystanku „Koszutka Kościół”. W kierunku do Dąbrówki Małej autobusy zostaną skierowane ulicami: Sokolską, Chorzowską, przejazd przez katowickie Rondo, Roździeńskiego, Bagienna, Boh. Monte Cassino, Wrocławską, Wróblewskiego i Leopolda. Przystanek „Bogucice Kościół” zostanie tymczasowo usytuowany: w kierunku centrum przy ul. Markiefki oraz w kierunku Dąbrówki Małej przy ul. Wróblewskiego.
 • od godziny 12:00 do godziny 21:00 zostanie wprowadzony dwukierunkowy przejazd tunelem katowickiego ronda. Linie autobusowe nr 11 i 657 od strony Bogucic zostaną skierowane ulicami: Katowicką, Markiefki, Wróblewskiego, Wrocławską, Boh. Monte Cassino, wjazd na ul. Bagienną, Aleją Murckowską (obsługa przystanku „Zawodzie Waleriana”), Aleją Górnośląską, przejazd przez Węzeł Mikołowski do włączenia się na przystanku „Brynów W. Pola”. Od strony Brynowa po obsłudze przystanku „Brynów W. Pola” zostanie wprowadzony objazd ulicami: Mikołowską, wjazd na Węzeł Mikołowski, Aleją Górnośląską, przejazd przez Węzeł Murckowski, Aleją Murckowską (obsługa przystanku „Zawodzie Waleriana”), Bagienną, Boh. Monte Cassino, Wrocławską, Wróblewskiego, Leopolda (przystanek „Bogucice Kościół” zostanie tymczasowo usytuowany w kierunku centrum przy ul. Markiefki oraz w kierunku Dąbrówki Małej – przy ul. Wróblewskiego). Dla linii autobusowych nr 70 i 109 w kierunku centrum Katowic zostanie wprowadzony objazd od ul. Katowickiej ulicami: Markiefki, Roździeńskiego, przejazd pod tunelem katowickiego ronda, wyjazd z tunelu w ul. Chorzowską na wysokości SCC, do włączenia się na swoje rozkładowe trasy. Dla linii autobusowej nr 61 zostanie wprowadzony objazd od ul. Leopolda ulicami: Bohaterów Monte Cassino, Bagienną, Aleją Murckowską, węzłem do Alei Murckowskiej (dwukierunkowa obsługa przystanku „Zawodzie Waleriana”) z nawrotami w rejonie ul. Porcelanowej. Kursowanie linii nr 600 zostanie zawieszone.

 

Zmiany w funkcjonowaniu autobusowej komunikacji publicznej dla potrzeb Kinder+Sport Katowice 2018 oraz Tour de Pologne 2018, tj. od godziny 12:00 do ok. godziny 21:00:

 • Linie autobusowe nr: 6, 820 i 840 w kierunku centrum Katowic po obsłudze przystanku „Dąb Huta Baildon” zostaną skierowane na ul. Grundmanna, gdzie linie te będą kończyć trasę przejazdu. Przystankiem początkowym dla tych linii będzie przystanek „Katowice Grundmanna” (lokalizacja przy skrzyżowaniu ul. Grundmanna i Gliwickiej). W kierunku powrotnym ulicami: Grundmanna, Gliwicką, Bracką, Chorzowską z włączeniem się na swoją rozkładową trasę. Linie będą obsługiwać wszystkie przystanki autobusowe zlokalizowane na trasie przejazdu, tj.: „Załęże Pośpiecha”, „Załęże Kościół”, „Załęże Janasa”, „Załęże Dwór”.
 • Dla linii autobusowych nr: 40, 801, 807, 808, 814, 815 i 835 po obsłudze przystanków „Dąbrówka Mała Centrum Handlowe” i  „Dąbrówka Mała Pawilon Agata” linie zostaną skierowane aleją Roździeńskiego, tunelem katowickiego ronda, z nawrotami w rejonie skrzyżowania ulic: Chorzowska, Stęślickiego, Grundmanna, z zakończeniem relacji na przystanku „Katowice Chorzowska” (stanowisko przy ING Bank Śląski).
 • Linia autobusowa 154 w kierunku Sosnowca po obsłusdze przystanku "Brynów W. Pola" zostanie skierowana al. Górnośląską i ul. Murckowską (obsługa przystanku "Zawodzie Waleriana") do włączenia się na stałą trasę na przystanku "Dąbrówka Mała Centerum Handlowe". Trasa w przeciwnym kierunku będzie przebiegać analogicznie.
 • Dla linii autobusowych nr: 76, 77 i 149 po obsłudze przystanku „Zawodzie Bohaterów Monte Cassino” autobusy tych linii zostaną skierowane aleją Roździeńskiego, tunelem katowickiego ronda, z nawrotami w rejonie skrzyżowania ulic: Chorzowska, Stęślickiego, Grundmanna z zakończeniem relacji na przystanku „Katowice Stęslickiego” (stanowisko od strony budowanego biurowca). W kierunku powrotnym autobusy rozpoczynać będą od tymczasowego przystanku „Katowice Grundmanna” (stanowisko od strony zajezdni autobusowej), następnie będą obsługiwać przystanek „Katowice Chorzowska” (stanowisko przy ING Bank Śląski) dokonując przejazdu aleją Roździeńskiego, Murckowską, Mysłowicką, Obrzeżną Zachodnią, Bończyka do włączenia się na swoje rozkładowe trasy przejazdu.

 

Zmiany w funkcjonowaniu autobusowej komunikacji publicznej dla potrzeb zasadniczego wyścigu kolarskiego, tj. od godziny ok. 15:00 do ok. godziny 21:00.

Linie autobusowe nr: 9, 10, 12, 37, 46, 48, 297 i 689 po obsłudze przystanku „Brynów W. Pola” zostaną wprowadzone następujące relacje:

 • linie autobusowe nr: 9 i 10 zostaną skierowane do przystanku „Osiedle Witosa Kossutha”,
 • linie autobusowe nr: 12, 37, 46, 48, 689 będą dokonywać nawrotów na Węźle Mikołowskim,
 • linia autobusowa nr 297 zostanie skierowana do przystanku „Obroki MPGK”.

Linie autobusowe nr 7 i 23 w kierunku centrum Katowic po obsłudze przystanku „Dąb Huta Baildon” zostaną skierowane w  ul. Grundmanna, gdzie zakończą trasę przejazdu. Przystankiem początkowym dla tych linii będzie przystanek „Katowice Grundmanna” (lokalizacja przy skrzyżowaniu ul. Grundmanna i Gliwickiej). W  kierunku powrotnym ulicami: Grundmanna, Gliwicką, Bracką, Chorzowską z włączeniem się na swoją rozkładową trasę. Linie będą obsługiwać wszystkie przystanki autobusowe zlokalizowane na trasie przejazdu, tj.: „Załęże Pośpiecha”, „Załęże Kościół”, „Załęże Janasa”, „Załęże Dwór”.

Dla linii autobusowych nr 0 i 50 zostanie wprowadzone zakończenie relacji linii na przystanku „Katowice Chorzowska” (stanowisko w kier. Placu Wolności). Odjazdy w kierunku Siemianowic Śląskich będą realizowane ze stanowiska tego przystanku zlokalizowanego po przeciwnej stronie ul. Sokolskiej (nowouruchomione stanowisko). W godzinach wjazdu peletonu nastąpią zawieszenia poszczególnych kursów tych linii.

Dla linii nr 110 zostanie wprowadzone zakończenie relacji linii na przystanku „Dąb Huta Baildon”. W kierunku powrotnym do Siemianowic Śląskich autobusy będą dokonywać przejazdu ulicami: Chorzowską, Sokolską, Chorzowską z włączeniem się na swoją rozkładową trasę na przystanku „Dąb Huta Baildon” (kierunek do Siemianowic Śląskich). W godzinach wjazdu peletonu nastąpią zawieszenia poszczególnych kursów tej linii.

Dla linii autobusowych nr: 120, 130, 177 i 632 po obsłudze przystanku „Katowice Osiedle Kopalni Wujek” linie skierowane  zostaną  do  przystanku „Brynów W. Pola” z nawrotami na skrzyżowaniu ulic: Mikołowska, Brynowska i Ligocka. Linia nr 177 zostanie skierowana autostradą A4 do włączenia się na swoje rozkładowe trasy.

Linia autobusowa nr 51 w kierunku Osiedla Tysiąclecia, po obsłudze przystanku "Kaotowice Komenda Policji" zostanie skierowana al. Górnośląską do przystanku "Katowice Osiedle Kopalni Wujek". W kierunku przeciwnym trasa przebiegać będzie analogicznie (bez obsługi przystanku "Katowice Komenda Policji" - autobusy włączą się na rozkładową trasę na przystanku "Katowice Francuska WORD""

Dla linii autobusowej nr 672 wprowadzona zostanie trasa przejazdu, tj. po obsłudze przystanku „Kolonia Zuzanna [nż] skierowana zostanie ulicami: Murckowską, Aleją Roździeńskiego, tunelem katowickiego ronda, z nawrotami w rejonie skrzyżowania ulic: Chorzowska, Stęślickiego, Grundmanna z zakończeniem relacji na przystanku „Katowice Chorzowska” (stanowisko przy ING Bank Śląski). Przystanek ten stanowić będzie zakończenie, oraz początek trasy tych linii.

Linie autobusowe nr 18, 66, 931 z przystanku „Zawodzie Zajezdnia" w kierunku Mysłowic kursować będą przez przystanki Burowiec, Szopienice Bednorza, Szopienice Dwór, Szopienice Chemiczna (wzdłuż trasy linii tramwajowej nr 14) do włączenia się na stałe trasy przejazdu.

Dla linii autobusowych nr 673 i 674 zostanie wprowadzona trasa przejazdu ulicami:

 • linia autobusowa nr 673 w kierunku centrum Katowic  po obsłudze przystanku „Zawodzie Waleriana” autobusy pojadą tunelem katowickiego Ronda, z obsługą przystanku „Dąb Huta Baildon”. W kierunku Murcek po obsłudze przystanku „Katowice Chorzowska” linia zostanie skierowana tunelem katowickiego Ronda, Roździeńskiego, Murckowską, gdzie włączy się na swoją rozkładową trasę na przystanku „Zawodzie Waleriana”,
 • linia autobusowa nr 674 w kierunku centrum Katowic po obsłużeniu przystanków na terenie Giszowca zawróci w stronę centrum Katowic (bez obsługi przystanków na Nikiszowcu) i kursować będzie trasą linii nr 673, tj. Aleją Murckowską (obsługa przystanku „Zawodzie Waleriana”), następnie dokona przejazdu tunelem katowickiego ronda, z obsługą przystanku „Dąb Huta Baildon”. W kierunku do Giszowca po obsłudze przystanku „Katowice Chorzowska” linia zostanie skierowana tunelem katowickiego Ronda, Roździeńskiego, Murckowską (obsługa przystanku „Zawodzie Waleriana”) do włączenia się na swoją rozkładową trasę na przystanku „Kolonia Zuzanna [n/ż]”.

Linia autobusowa nr 920 po obsłudze przystanku „Zawodzie Waleriana” zostanie skierowana do przystanku „Zawodzie Waleriana” (dwukierunkowa obsługa) z nawrotami na węźle drogowym al. Roździeńskiego – ul. Murckowska – ul. Bagienna. Ponadto w godzinach 15:30 – 21:00 autobusy tej linii będą kursować tylko w relacji „Giszowiec Szyb Roździeńskiego” – „Zawodzie Waleriana”.

Linie autobusowe nr 30 i 296 w godzinach od ok. 18:00 – 21:00 z kier. Siemianowic zostaną skrócone do przystanku „Katowice Chorzowska”

Kursowanie linii autobusowych nr: 115, 193, 600, 910 i 930 w godzinach 15:00 – ok. 21:00 zostanie zawieszone.

Kursowanie linii autobusowej nr 900 w tym dniu zostanie zawieszone.

Osoby chcące dojechać do niżej wymienionych dzielnic i miejscowości powinny kierować się w  następujące rejony śródmieścia:

 • Dzielnice: Ligota, Panewniki, Ochojec, Piotrowice, Kostuchna (linie autobusowe nr: 9, 10, 11, 12, 37, 46, 48, 297, 689) - przystanek „Brynów W. Pola”, zlokalizowany przy ul. Mikołowskiej.
 • Dzielnice: Giszowiec, Nikiszowiec, Murcki (linie autobusowe nr: 672, 673, 674, 920) – przystanek „Zawodzie Walerina”, zlokalizowany przy Alei Murckowskiej.
 • Chorzów, Bytom, Gliwice, Świętochłowice, Zabrze (linie autobusowe nr: 6, 7, 23, 820, 840) - przystanek „Katowice Grundmanna”, zlokalizowany przy ul. Grundmanna, w rejonie skrzyżowania z ul. Gliwicką.
 • Mysłowice, Imielin, Chełm Śląski (linie autobusowe nr: 76, 77, 149) - przystanek „Katowice Chorzowska” (stanowisko przy ING Bank Śląski).
 • Siemianowice Śląskie (linie autobusowe nr: 0, 5, 27, 43, 50) - przystanek „Katowice Chorzowska”.
 • Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin (linie nr: 40, 801, 807, 808, 814, 815, 835) - przystanek „Katowice Chorzowska” (stanowisko przy ING Bank Śląski).

 

Poniżej przedstawiamy trasę przejazdu do zasadniczej części etapu II, tj. miasta Katowice:

Miasto Tarnowskie Góry (planowana godzina startu oraz przejazdu: 15:30): ul. Sienkiewicza, ul. Grzybową, ul. Płonki - DK11, ul. Tołstoja,  ul. Zalesie, ul. Pyskowicką, wjazd do gminy Zbrosławice (planowana godzina przejazdu: 15:50-15:56), wjazd do miasta Tarnowskie Góry (planowana godzina przejazdu: 16:00-16:22), ul. Witosa, ul. Żeromskiego, ul. Staffa, ul. Korola DK11 Obwodnica, ul. Legionów, Rynek, ul. Nakielską, ul. Hutniczą, Nowe Chechło (planowana godzina przejazdu: 16:18-16:22), Świerklaniec (planowana godzina przejazdu: 16:22-16:25), ul. Parkowa – wjazd do miasta Piekary Śląskie (planowana godzina przejazdu: 16:25-16:38) ul. Tarnogórską, ul. Bytomską, ul. Ziętka, ul. Jana Pawła II, ul. 27 Stycznia – wjazd do Bobrownik (planowana godzina przejazdu: 16:38-16:42): ul. Polną – wjazd do Wojkowic (planowana godzina przejazdu: 16:42-16:45): ul. Starą – ponowny wjazd do miasta Piekary Śląski (planowana godzina przejazdu: 16:45-17:02): ul. Sadowskiego, ul. Przyjaźni, ul. Bednorza, ul. Oświęcimską, ul. Wyszyńskiego, ul. K. Miarki, ul. Podmiejską – wjazd do miasta Bytom (planowana godzina przejazdu: 17:02-17:14): ul. Dworską, ul. Powstańców Śląskich, ul. Witczaka, ul. Matejki, ul. Piłsudskiego, przejazd przez Plac Jana III Sobieskiego, ul. Kolejową, przejazd pod wiaduktem PKP w ciągu ul. Zabrzańskiej, ul. Łagiewnicką, ul. Św. Piotra, ul. Łagiewnicką – wjazd do miasta Chorzów (planowana godzina przejazdu: 17:15-17:22): ul. Łagiewnicką, ul. Krzyżową, ul. Stabika, ul. Legnicką, ul. Główną, ul. Michałowicką – wjazd do miasta Siemianowice Śląskie (planowana  godzina przejazdu: 17:22-17:31): ul. Maciejkowicką, ul. Michałowicką, ul. Śląską, ul. Wróblewskiego – wjazd do miasta Katowice na zasadniczą trasę przejazdu wyścigu kolarskiego (planowana godzina wjazdu: 17:32): al. Korfantego.

                Nadmieniamy, że podane godziny przejazdu wyścigu kolarskiego w rejonach ww. ulic poprzedzone zostaną wcześniejszymi włączeniami ruchu kołowego, które określane są przez zarządców dróg na ok. 60 minut przed godziną przyjazdu i ok. 90 minut po godzinie przejazdu wyścigu, lub według informacji uzyskanych od  poszczególnych miast i gmin.

 

Na czas poszczególnych odcinków II etapu wyścigu zostaną wprowadzone także zmiany w komunikacji miejskiej w następujących miastach:

 • PIEKARY ŚLĄSKIE w godzinach od ok. 15:30 do ok. 18:00;
 • BOBROWNIKI (dotyczy ulic: 27 Stycznia, Kościuszki, Polnej i Sienkiewicza) w godzinach od ok. 16:15 do ok. 17:00;
 • WOJKOWICE (dotyczy ulic: Starej i Plater) w godzinach od ok. 15:30 do ok. 17:10;
 • BYTOM w godzinach od ok. 15:45 do ok. 17:30 (rejon placu Sobieskiego będzie zamknięty dla ruchu od ok. 15:00 do ok. 18:00);

Dotyczyć one będą:

Linie nr: 42, 85, 91, 114, 148, 192, 227, 608 i 820 dotyczy kursów z Katowic w Bytomiu w godzinach od ok. 15:00 do ok. 15:45 i od ok. 17:30 do ok. 18:00 będą kursowały w rejonie placu Sobieskiego (w kierunku przystanku „Bytom Dworzec”) objazdem ulicami: Korfantego, Smolenia i Chrobrego z tymczasową obsługą przystanków: „Bytom Plac Sobieskiego” przy ulicy Smolenia 33 i „Bytom Chrobrego [n/ż]” przy ulicy Chrobrego.

Linie nr: 14, 20, 39, 92, 132, 169, 623, 750 i 850 będą kursowały w Bytomiu w godzinach 15:45 – 17:30 na trasie skróconej bez dojazdu do przystanku „Bytom Dworzec”, z przebiegiem do Bytomia od ulicy Wrocławskiej, ulicami: Chrzanowskiego i Tarnogórską (przy tej ulicy zostanie zlokalizowany tymczasowy przystanek końcowy „Bytom Tarnogórska”, przy ogrodzeniu boiska gimnazjum). Kursy z Bytomia będą przebiegały od ulicy Tarnogórskiej, ulicami: Aleja Legionów, Olimpijska, Łużycka do ulicy Wrocławskiej, z obsługą przystanku „Bytom Stadion”; linia nr 92 w godzinach 15:45 – 18:00  będzie kursowała tylko na odcinku Zabrze Helenka –Bytom Tarnogórska, tj. bez obsługi przystanku „Bytom Dworzec” i  Łagiewnik i Chorzowa.

Linie nr: 5, 20, 80, 780 i 820 w godzinach 12:30 – 17:30 będą miały utrudniony przejazd na terenie Tarnowskich Gór i gminy Zbrosławice (wg informacji MZKP).

Linie nr: 17, 19, 94 i 820 będą kursowały w Bytomiu w godzinach 15:45 – 17:30 na trasie skróconej bez dojazdu do przystanku „Bytom Dworzec”, z przebiegiem do Bytomia od ulicy Strzelców Bytomskich, ulicami Chrzanowskiego i Tarnogórską (przystanek końcowy jak wyżej). Kursy z Bytomia będą przebiegały od ulicy Tarnogórskiej, ul. Aleja Legionów do ul. Strzelców Bytomskich, z obsługą przystanku „Bytom Legionów [n/ż]”. Równocześnie na terenie Radzionkowa i Bytomia trasa linii nr 94 ulegnie tymczasowej zmianie w obu kierunkach, z przebiegiem od ulicy Kużaja w Radzionkowie, ulicami: Sikorskiego i Strzelców Bytomskich z obsługą wszystkich istniejących przystanków autobusowych przy tych ulicach. Nie będą obsługiwane przystanki: „Radzionków Rojca Muzeum Chleba”, „Radzionków Rojca Baza Paliw”, „Radzionków Rojca Szarlejka [n/ż]”, „Bytom Dworska [n/ż]”, „Bytom Baza Transportowa [n/ż]” i „Bytom Dom Pogrzebowy”; linia nr 820 w godzinach 15:45 – 17:30 będzie kursowała tylko na odcinku Tarnowskie Góry – Bytom Tarnogórska, tj. bez obsługi przystanku „Bytom Dworzec”, Rozbarku, Chorzowa i Katowic.

Linie nr: 118, 146 i 183 będą kursowały w Bytomiu w godzinach 15:45 – 17:30 na trasie skróconej bez dojazdu do przystanku „Bytom Dworzec”, z przebiegiem od ulicy Zabrzańskiej do tymczasowego przystanku końcowego „Bytom Szombierki Kopalnia” przy ulicy dojazdowej do Szybu „Krystyna” dawnej kopalni „Szombierki”, gdzie autobusy tych linii będą zawracały i odbywały postój.

Linie okrężne nr 127, 227, 608 i 708 w godzinach 15:45 – 17:30 nie będą kursowały, autobusy tych linii będą odbywały postój na przystanku „Bytom Dworzec”.

Linia nr 201 będzie kursowała w Bytomiu w godzinach 15:45 – 17:30 na trasie skróconej do przystanku „Bytom Łagiewniki Targowisko” przy ulicy Ostatniej. Linia nie będzie dojeżdżała do przystanku „Bytom Dworzec” i nie będzie obsługiwała przystanków przy ulicach: Świętochłowickiej, Łagiewnickiej, Powstańców Warszawskich w Łagiewnikach i centrum Bytomia.

Linia nr 73 w godzinach 15:30 – 17:30 będzie kursowała na trasie skróconej: „Bytom Stroszek Poczta” – „Radzionków Rojca Szarlejka [n/ż]” w obu kierunkach, tj. bez obsługi Piekar Śl.

Linie nr: 52, 114, 148, 164, 185, 192, 264 i 700 w godzinach 15:30 – 17:30 nie będą kursowały.

Linie nr 53 i 85 w godzinach ok. 15:30 – 17:30 będą kursowały na trasie skróconej do przystanku „Bobrowniki Dobieszowice Skrzyżowanie”, tj. bez obsługi części gminy Bobrowniki, Piekar Śląskich i Bytomia.

Linie nr: 24, 99 i 104 w godzinach ok. 15:30 – 17:30 będą kursowały na trasie skróconej: „Będzin Kościuszki” – „Wojkowice Park” w obu kierunkach, bez obsługi dzielnic: Żychcice i Kamyce w Wojkowicach oraz Piekar ŚL. i Bytomia,

Linia nr 25 w godzinach ok. 15:30 – 17:30 będzie kursowała na trasie skróconej „Będzin Sienkiewicza” – „Wojkowice Park”, bez obsługi dzielnicy Żychcice w Wojkowicach.

Linia nr 42 w godzinach ok. 15:30 – 17:30 będzie kursowała na trasie skróconej w Bytomiu i Piekarach ŚL., z przebiegiem w obu kierunkach od skrzyżowania ulic: Wrocławskiej i Tarnogórskiej w Siemianowicach ŚL, ulicą Frenzla (DK 94) i Harcerską w Piekarach ŚL. (bez obsługi Dąbrówki Wielkiej i Brzezin Śl., ale z obsługą wszystkich istniejących przystanków autobusowych na trasie tymczasowej) oraz ulicami: Siemianowicką, Witczaka i Krakowską w Bytomiu, do ul. Matejki, gdzie na przystanku „Bytom Krakowska” nastąpi postój na jezdni. Powrót z ul. Matejki nastąpi ulicami: Miarki i Chorzowską, do ul. Siemianowickiej.

Linia nr 91 będzie kursowała w godzinach ok. 15:30 – 18:30 w obu kierunkach na trasie skróconej „Sosnowiec Urząd Miasta” - „Siemianowice ŚL. Powstańców Pętla” (postój i zawracanie), bez obsługi dzielnicy Michałkowice i centrum w Siemianowicach ŚL. oraz Piekar ŚL. i Bytomia.

Linia nr 922 nie wykona kursu odjeżdżającego z przystanku "Chorzów Stary Szyb Prezydent" o godz. 17:06 oraz kursu z godziny 16:30 z przystanku "Brzeziny Śląskie Skrzyżowanie".

Linie nr 721 i 722 w godzinach 16:15 – 17:00 nie będą obsługiwały przystanku „Bobrowniki Dobieszowice Skrzyżowanie”,

Linie organizowane przez MZKP w Tarnowskich Górach i obsługujące równocześnie teren KZK GOP, tj. nr: 5, 17, 19, 53, 85, 94, 192 i 780 na terenie Tarnowskich Gór, gminy Świerklaniec i Zbrosławic będą kursowały według informacji przygotowanej przez MZKP Tarnowskie Góry (strona internetowa MZKP).

W przypadku linii autobusowych, których trasy ulegną skróceniu, godziny odjazdów w obu kierunkach na pozostałych odcinkach tras nie ulegną zmianie.

Ten serwis używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki zmień jej ustawienia.
Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza akceptację stosowania plików cookies.
Informacja o plikach cookies.

Akceptuję